w

Afirmacje. Dlaczego warto je stosować?

Afirmacja może wzmacniać poczucie Twojej wartości. Jak dokładnie wygląda i jak wprowadzić ją w codzienne życie? Podpowiadamy!

Afirmacja to nic innego jak pozytywne myślenie o sobie i świecie. Podejście do życia według tej filozofii ma przyciągać to, czego pragniesz. Jest jeszcze jedna ogromna zaleta – mianowicie wzmocnienie poczucia własnej wartości. Słowo „afirmacja” pochodzi od łacińskiego „affirmare” co oznacza „potwierdzić”. To przeciwieństwo przekonań, które zakorzeniły się w Twojej świadomości już we wczesnych latach życia i które Cię ograniczają.

Jesień
Fot. Pexels.com

Jak działają afirmacje?

Istotne jest to, aby systematyczne powtarzać wspierające Cię, pozytywne przekonania. Jeżeli do tej pory myślałaś o sobie w kategoriach „mało przebojowa w życiu zawodowym”, to warto „wtłoczyć” sobie do głowy (regularnie to powtarzając), że jest wręcz przeciwnie. Jak długo należy to robić, aby weszło Ci to w krew? Teorie są różne. Niektórzy uważają, że afirmacje trzeba powtarzać 21 dni, a niektórzy, że 30 albo nawet 50 i więcej. Jak jest naprawdę? Odpowiedź nie zadziwi. U każdego będzie to wyglądało inaczej. Niektórzy szybko osiągną swoje cele, a u innych będzie to przebiegało wolniej. Warto dać sobie czas, nie zapominając jednak o tym, że regularność to podstawa!

Kiedy afirmacja będzie skuteczna?

Wtedy, gdy będzie dotyczyła jednego z przekonań, które Cię ogranicza. Warto zatem dobrze zastanowić się co należy do tych rzeczy. By Twoja podświadomość zadziałała tak, jak sobie tego życzysz, warto pamiętać o używaniu podczas afirmowania określenia tu i teraz, a nie odwołującego się do przyszłości. Np. „jestem przebojowa”, a nie „będę przebojowa”. Afirmacje dotyczą tego, czego chcesz, a nie tego, czego nie chcesz.

Spróbujesz afirmacji? Wiele osób bardzo poleca ten sposób działania. Kto wie, może sprawdzi się także u Ciebie. Powodzenia!

Zobacz także: Chcesz być szczęśliwy? Przestań zwracać uwagę na te rzeczy!