w

Pragniesz życiowych zmian, a zamiast tego stoisz w miejscu? Sprawdź, co robisz źle!

Większość dorosłych ludzi snuje w swojej głowie określone plany i marzenia. Niektórym z nich udaje się krok po kroku je realizować, za to inni mają usilne wrażenie, że ciągle stoją w miejscu. Nawet gdy zabierają się do działania, zawsze coś idzie nie tak. W rezultacie są zniechęceni i łapią się nad tym, że znowu minął kolejny rok, a oni nic nie zmienili w swoim życiu.,

Mężczyzna zamyślony
Fot. Unsplash.com

Brzmi znajomo? Jeśli jesteś jedną z osób, które nie potrafią ruszyć z miejsca, warto abyś poznał możliwe powody tego typu sytuacji.

Chcesz zrobić wszystko na raz

Ogromną przeszkodą na drodze do zmian jest chęć ich wprowadzenia w niemal każdym aspekcie swojego życia. Jeśli pragniesz zmienić pracę, zacząć zdrowo się odżywiać, ćwiczyć, a do tego podróżować po świecie, zazwyczaj nic z tego nie wyjdzie. Zwłaszcza, kiedy do tej pory nie robiłeś praktycznie nic w żadnym z wymienionych kierunków. Musisz pamiętać, że nie da się diametralnie zmienić swojego życia „od jutra”. Najistotniejsze jest robienie małych, ale systematycznych kroków. Tylko stopniowa zmiana nawyków może wprowadzić w twoje życie realne zmiany.

Usilnie trzymasz się „starego”

Być może bezustannie powtarzasz, że chciałbyś coś zmienić, ale w rzeczywistości nie potrafisz podjąć żadnych realnych kroków w określonym temacie. Na przykład ubolewasz nad swoją pracą, ale nie wyobrażasz sobie jej rzucić, bo boisz się znów wchodzić na głęboką wodę. Jeśli twoje plany zazwyczaj funkcjonują tylko w sferze marzeń, prawdopodobnie usilnie trzymasz się starego, bo tylko to wydaje ci się bezpieczne. Pamiętaj, że nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć i aby ruszyć ze swoim życiem do przodu, musisz zdobyć się na odrobinę ryzyka.

Masz negatywne przekonania

Jedną z głównych przyczyn różnego rodzaju niepowodzeń są negatywne przekonania na temat siebie oraz świata. Kiedy idziesz przez życie z przekonaniem, że nie zasługujesz na nic dobrego, bardzo trudno będzie ci osiągać swoje cele. Podobnie jest, gdy uważasz, że świat jest pełen zła i niesprawiedliwości. Przesiąknięty negatywnym nastrojem będziesz z łatwością zauważał każdą, nawet najmniejszą przeszkodę, a potem rezygnował z działania i usprawiedliwiał swoją bierność. Warto wiedzieć, że mając skłonność do narzekania i czarnowidztwa, musisz najpierw popracować nad samym sobą.

Porównujesz się do innych

Porównywanie się do innych może ostudzić zapał nawet najbardziej zmotywowanej osoby. Zawsze przecież znajdzie się ktoś, kto radzi sobie lepiej od nas. Najlepszym sposobem, aby nie psuć sobie nastroju i nie tracić motywacji jest zatem zaprzestanie skupiania uwagi na ludziach, którzy nie mają żadnego wpływu na twoje życie. Zamiast poświęcać czas na obserwowanie innych, skup się na tym, co możesz zrobić, aby z dnia na dzień stawać się lepszą wersją samego siebie.