w

5 rzeczy, które warto powtarzać codziennie, by umacniać związek

Nad związkiem pracuje się codziennie. Jeśli chcemy być szczęśliwi żyjąc z partnerem/partnerką, warto rozmawiać i pracować nad relacją. Co to znaczy? Jak umacniać związek? Na pewno bardzo istotne są codzienne nawyki. Mogą wydawać się drobne, mało istotne, ale tak naprawdę to one często odpowiadają za sukces. Sukces czyli wspaniały związek, w którym obydwoje partnerów jest bardzo szczęśliwych. O jakie codzienne czynności chodzi? Sprawdźmy!

Fot. Pexels.com

1. Buziak na dzień dobry

Osoba, która wstaje jako pierwsza, daje drugiej buziaka i cichutko życzy dobrego dnia. Codziennie, bez wyjątku. Drobny gest, ale związany z intymnym dotykiem, daje poczucie bezpieczeństwa. Warto sprawić sobie coś tak przyjemnego na dzień dobry!

2. Jeden dzień – (przynajmniej) jeden komplement

Warto komplementować się nawzajem. Ustalamy prostą zasadę – jeden dzień = jeden komplement. „Pyszną kawę zrobiłaś!”, „Wyglądasz dziś promiennie”, „Tylko ty potrafisz tak super zaparzyć herbatę”. Takie „wyzwanie” pokaże, że zawsze, każdego dnia, można znaleźć powód do komplementu. Ba! Do komplementów, bo dlaczego by nie mówić sobie ich kilku w ciągu dnia? 🙂

3. „Opowiedz o swoim dniu”

Codziennie na koniec dnia warto usiąść i porozmawiać o tym, jak minął nam dzień. Niech będzie to nawet 10 minut – to bardzo cenne, by wiedzieć nawzajem o swoim samopoczuciu, sukcesach, porażkach. To daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala pozbyć się napięć.

Fot. Pexels.com

4. Wspólne wykonywanie obowiązków, by umacniać związek, albo…

…dzielenie się nimi i rozmawianie o nich. Każdy dzień to masa rzeczy do zrobienia – dzieci, gotowanie, sprzątanie, pranie, zakupy. Niektóre z obowiązków można wykonać wspólnie, a jeśli wygodniej jest zrobić coś osobno – warto i tak znaleźć punkt wspólny (np. partner gotuje obiad, a partnerka w tym czasie, w kuchni albo w jadalni, pomaga odrabiać dziecku lekcje). Takie codzienne prace wykonywane razem lub tuż obok siebie bardzo spajają związek.

5. Kocham cię.

Codzienne powtarzanie sobie słów „kocham cię” może wydawać się oklepane, mechaniczne, już bez znaczenia. Nic bardziej mylnego! Nie warto mieć takiego podejścia. To bardzo ważne słowa, których przecież nie wolno rzucać na wiatr. Jeśli zależy nam na partnerze/partnerce i czujemy miłość, nie zapominajmy o niej wspominać każdego dnia!

A jakie są Wasze codzienne rytuały, które pomagają umacniać związek?