w

5 filmów, które warto obejrzeć, by poczuć jeszcze większą wdzięczność

Wzruszające, pouczające. Takie obok których nie można przejść obojętnie. Polecamy dziś 5 filmów z Netfliksa, które rodzą emocje, uczą i przede wszystkim pomagają nam zrozumieć, że mamy wiele powodów do codziennej wdzięczności.

1. „Whitney: Can I Be Me”

Tak, tak, nie od dzisiaj wiemy, że pieniądze szczęścia nie mają. Choć powtarzamy to zdanie jak mantrę, to jednak ciągle wiemy, że bogactwo ułatwiłoby pewne rzeczy, a przede wszystkim dało komfort psychiczny. Jednak nie zawsze – film dokumentalny o Whitney Houston pokazuje, że piosenkarka wcale nie marzyła o wielkich pieniądzach czy nawet zawrotnej karierze. Chciała być po prostu kochana i kochać. Historia, która wyciska łzy i uświadamia, jak wiele mamy powodów do wdzięczności na co dzień.

2. „Tajemnica Filomeny”

Niesamowita historia kobiety w podeszłym wieku, która próbuje odnaleźć swojego syna. Urodziła je jako nastolatka będąc pod opieką sióstr zakonnych, które odebrały jej potomka. Czy uda jej się odnaleźć dorosłego już syna? Jak dużą traumę w sobie nosi i jako bardzo zdeterminowała jej życie? Piękna historia, która uświadamia wiele rzeczy m.in. jak ważni są dla nas nasi bliscy i jak bardzo powinniśmy ich doceniać.

3. „Chłopiec w pasiastej piżamie”

Film bardzo symboliczny, który udowadnia, że pochodzenie, kolor skóry itd. nie mają znaczenia w relacjach. Wszyscy są równi i wszyscy mogą się polubić, a nawet pokochać. Syn pracownika obozu koncentracyjnego nie ma pojęcia, że za drutami rozgrywa się dramat. Myśli np. że dzieci świetnie się bawią, bo mogą chodzić cały dzień w piżamach. Film, podobnie jak inne o tematyce obozowej, pozwala bardzo docenić czasy, w których żyjemy.

4. „Nietykalni”

Co za historia! Milionerem, który porusza się na wózku, zajął się chłopak z przedmieścia. Wydawać by się mogło, że nic porozumienia między postaciami z dwóch światów nie jest możliwa. Rzeczywiście na początku przyjaźń wydaje się abstrakcją. Wkrótce jednak mężczyźni nawiązują niezwykłą relację. Milioner, mimo niepełnosprawności, którą nabył w wyniku wypadku, zaczyna cieszyć się życiem. Kolejny dowód na to byśmy czuli wdzięczność wobec sprawności i… przyjaźni, które mamy 🙂

5. „Gwiazd naszych wina”

Główna bohaterka filmu cierpi na nowotwór tarczycy. W grupie wsparcia dla chorych nastolatków poznaje Augustusa. Młodzi zakochują się w sobie. Bardzo wdzięczna historia, która pomaga docenić nie tylko zdrowie (jeśli mamy szczęście je posiadać), ale po prostu życie.

A w Was jakie filmy wzbudziły wdzięczność?