w

3 cechy, których mężczyźni szukają u kobiet

Okazuje się, że przy doborze partnerów na całe życie, nie tylko kobiety szukają pewnych cech, które w partnerze są dla nich gwarancją szczęścia, spokoju i bezpieczeństwa. Mężczyźni również poszukują w kobietach cech, które pozwolą im czuć się spokojnie u ich boku. O jakich dokładnie mowa? Co sprawi, że mężczyzna będzie w związku naprawdę szczęśliwy?

idealna różnica wieku
Fot. Pexels.com

Kobieta pewna siebie, która wie czego chce

Dla mężczyzn kobiety pewne siebie są po prostu seksowne. Często wyją im się trudne do zdobycia, dlatego też chcą gonić za przysłowiowym króliczkiem. Widzą jednak, że kobieta ma swoje zdanie, jest konkretna, wie czego potrzebuje i potrafi to określić. Nie będzie wiecznie niezdecydowana i zastanawiająca się. Facet potrzebny jest jej do stworzenia stałej, stabilnej relacji, a nie jako ten, który będzie wszystko w związku robił za nią.

Głośno komunikuje swoje potrzeby i oczekiwania

Mężczyźni nienawidzą się domyślać. Jeśli kobieta oczekuje, że sami wpadną na to, dlaczego ona jest zła, albo co mogliby zrobić, aby była zadowolona, można z góry założyć, że ta relacja nie przetrwa. Mężczyzna potrzebuje jasnych komunikatów i konkretnych informacji. Wówczas facet doskonale wie, czy jest w stanie spełnić oczekiwania kobiety lub ewentualnie porozmawiać z nią o tym, jeśli wydaje mu się, że oczekuje zbyt wiele. Sam również powinien mówić jej, jakie ma oczekiwania względem jej. Otwarta i jasna komunikacja to pierwszy krok do udanego związku kobiety i mężczyzny.

Kobieta, która lubi zbliżenia i chce ich

Kiedy dla kobiet najważniejsza jest bliskość psychiczna, dla mężczyzn zdecydowanie ważniejsza jest więź fizyczna. Jeśli w związku jej brakuje, nic dziwnego, że mężczyzna długo w takim nie wytrzyma. Relacja seksualna jest niezwykle ważna dla mężczyzn. Szukają wiec kobiet, które tego chcą, pragną, same również inicjują i potrafią zatracić się w tym bez reszty. Chcą kobiet, które akceptują siebie i nie wstydzą się rozmawiać o zbliżeniach, o fantazjach i o tym, co im obojgu sprawiłoby przyjemność.