w ,

Żyjesz w toksycznym związku, kiedy warto odpuścić

Stworzenie silnego i zdrowego związku jest bardzo trudnym zadaniem. Czasami jest lepiej jednak odpuścić i ruszyć do przodu. Jakich sygnałów warto nie ignorować w związku?

Partnera nie obchodzi to, co masz do powiedzenia

Rozmowy w związku powinny odbywać się z szacunkiem i słuchaniem tego, co druga osoba ma do powiedzenia. Dzięki temu łatwiej jest dojść do porozumienia i zadbania o atmosferę w związku. Jeśli jedna ze stron nie jest zainteresowana tym, co do powiedzenia ma druga, to może być to dobra droga do konfliktów. Ważne jest, aby wzajemnie znać swoje potrzeby i poglądy.

Tylko jedna osoba się stara

Nikt jeszcze nie stworzył samodzielnie związku. Relacja nie ma szans na przetrwanie, jeśli tylko jedna osoba się stara i okazuje zaangażowanie. Ktoś, komu zależy, będzie robił wszystko, aby związek był szczęśliwy i jak najbardziej udany. Kiedy to zanika, wtedy jest to sygnał, że uczucia mogły wygasnąć.

Irytuje cię

Jeśli dwoje ludzi naprawdę się kocha, to dotyk drugiej osoby będzie dla nich miłym uczuciem. Emocjonalna i fizyczna bliskość jest bardzo ważna w związku, a pary, które coś do siebie czują, zawsze będą o nią dbały. Osoba, która źle się czuje w kontakcie fizycznym z drugą osobą, ucieka i unika tego, daje sygnał, że te emocje nie są już tak silne.

Partner chce ciebie na wyłączność

Jest to dobry sygnał, kiedy partner chce z nami spędzać jak najwięcej czasu i pragnie naszej uwagi. Oznacza to, że jest szczerze zakochany. Sytuacja jednak zmienia się, kiedy domaga się każdej wolnej chwili, aby spędzać ją razem. Przestaje szanować naszą przestrzeń osobistą i nie chce dopuścić do tego, aby mieć czas dla samego siebie. W każdym związku potrzebna jest chwila poświęcona tylko i wyłącznie na swoje sprawy, a więc warto się zastanowić, jeśli taka sytuacja ma miejsce.

Partnera interesują tylko własne problemy

Związek opiera się na wzajemnym wsparciu i zaufaniu. Jeśli czujesz, że Twoje problemy dla partnera nie są ważne i musisz samodzielnie z nimi walczyć, to może lepiej jest zastanowić się nad uczuciami tej osoby.