w ,

Sygnały świadczące o tym, że twój związek wprowadza cię w depresje

Czasem zdarza się, że związek, w którym tkwimy, zamiast dodawać nam skrzydeł, powoduje znaczne obniżenie naszego nastroju. Jeżeli zauważysz w swoim związku niektóre z opisanych poniżej sytuacji lub czujesz się psychicznie coraz gorzej, może warto zastanowić się nad zmianą swojego życia.

1# Nie masz kontroli na swoim życiem.

Jeżeli nie masz nic do powiedzenia o istnych sprawach bieżących waszego życia oraz nie masz żadnej nad nim kontroli, to znaczy, że on przejął ją całkowicie.

2# Obawiasz się reakcji swojego partnera.

Złość twojego partnera sprawia, że czujesz się coraz bardziej odizolowana, boisz się jego reakcji na każdym kroku, co może spowodować całkowite zamknięcia w sobie, a nawet depresje.

3# Czujesz, że związek, w którym jesteś jeszcze przeszkodą.

Kiedy czujesz, że twój partner jest kulą u nogi, nie masz ochoty nic robić ani nie potrafisz znaleźć w sobie siły, żeby odejść.

4# Tobie zależy bardziej.

Może to ty wykonujesz najwięcej domowych obowiązków oraz dokładasz się finansowo więcej do wspólnego życia niż twój partner. Ten nierówny podział obowiązków, żal do partnera może tylko pogarszać twoje samopoczucie.

5# Twój partner cię nie słucha.

Komunikacja w związku jest bardzo ważna, kiedy nie masz komu opowiedzieć o swoich problemach, bo ta najbliższa ci osoba nie ma ochoty cię wysłuchać, może tylko zwiększyć poczucie żalu i krzywdy.

6# Martwisz się o przyszłość twojego związku.

Kiedy wybiegasz myślami w przyszłość twojego związku i nie widzisz jej pozytywnie, tylko ciągle się zamartwiasz. Przez to żyjesz w ciągłym stresie i poczuciu, że dla was nic dobrego już się nie wydarzy.