w

Zakochałam się w mężu przyjaciółki – za którym uczuciem podążać?

„Zakochałam się w mężu przyjaciółki. Co robić?” – wbrew pozorom to nie problem z kosmosu. W wieku, kiedy my i nasi przyjaciele łączymy się w pary na stałe, wszelkie „zakazane” uczucia jeszcze bardziej komplikują sprawy. A przecież nie stajemy się mniej podatni na zauroczenia. Co robić, gdy pojawia się pokusa rozbicia czyjegoś związku w imię prawdziwej miłości? I co zrobić, gdy ten związek to małżeństwo naszej najlepszej przyjaciółki?

zakochałam się w mężu przyjaciółki
Fot. Pexels.com

Zakochałam się w mężu przyjaciółki – co dalej?

Twoja przyjaciółka wyszła za mąż. Być może byłaś świadkową na jej ślubie. Od dawna się przyjaźniłyście i zawsze zależało Ci na tym, żeby trafiła na fajnego faceta. Może nawet poznała go dzięki Tobie? Teraz masz już nie tylko przyjaciółkę – zyskałaś też dobrego znajomego w postaci jej męża.

Nagle jednak zaczęłaś zauważać, że czujesz do niego już nie tylko sympatię, ale coś więcej. Zaczął Ci się podobać, chciałaś, żeby był obecny, kiedy spotykałaś się z przyjaciółką, odkryłaś w nim bratnią duszę. Możliwe, że on też zaczął wysyłać Ci pewne sygnały. Co teraz?

Kiedy przyjaciółka staje się rywalką

Prawdopodobnie dostrzegłaś po raz pierwszy ukłucie zazdrości. Nie tylko z powodu tego, że przyjaciółka ma kochającego męża, a Ty być może jesteś singielką, ale dlatego że facet, który Ci się podoba, jest z inną. Przyjaciółka nagle stała się Twoją rywalką, choć starasz się z tym walczyć.

zakochałam się w chłopaku przyjaciółki
Fot. Pexels.com

Zastanawiasz się, co powinnaś zrobić. Udawać, że nic się nie dzieje? Wdać się w zakazany romans? Rozbić małżeństwo przyjaciółki? A może zniknąć z ich życia? Kogo unieszczęśliwić: ją czy siebie?

Wybór między uczuciami czy demaskacja uczuć?

Przede wszystkim, zastanów się, co tak naprawdę czujesz do tego mężczyzny. Naucz się odróżniać prawdziwą miłość od zauroczenia, które może mieć poważne konsekwencje, jeśli potraktujesz je jako głos przeznaczenia.

Czym jest dla Ciebie przyjaźń? Być może, skoro nie jesteś w stanie oprzeć się temu uczuciu, wcale nie pragniesz dobra swojej przyjaciółki. Skoro szybsze bicie serca tak łatwo zepchnęło przyjaźń na drugi plan, być może nie zależy Ci na tej relacji tak bardzo. Na pewno jedno i drugie uczucie nie mogą iść w parze, a Twój wybór może okazać się tylko ostateczną weryfikacją przyjaźni.