w

Zachowania, które oddalają Cię od znalezienia prawdziwej miłości

Choć niektórzy ludzie prawdziwą miłość znajdują bez większego wysiłku, zdecydowana większość nie ma aż tak wielkiego szczęścia w życiu uczuciowym. Zanim znajdą kogoś, z kim zechcą spędzić resztę życia, zazwyczaj doświadczają masy niepowodzeń.

Nierzadko zdarza się również, że zaczynają powątpiewać w happy end i uskarżają się na przedłużającą samotność.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, poznaj zachowania, które mogą oddalać cię od znalezienia prawdziwej miłości.

syndrom rebeki
Fot. Pexels.com

Żyjesz złudzeniami

Tkwisz w pseudo relacji, która nie przynosi ci nic innego, niż kolejne rozczarowania. Być może jest to „przyjaźń” z ex, do którego ciągle coś czujesz lub znajomość z kolegą z pracy, dająca ci złudne nadzieje na coś więcej. Pamiętaj, że czekając na nagły zwrot akcji postępujesz wbrew logice i działasz na swoją niekorzyść.

Przeciągasz relacje bez przyszłości

Nie potrafisz odczytywać sygnałów niewerbalnych i bezustannie przeciągasz relacje bez przyszłości. Kiedy po kilku randkach mężczyzna przestaje się odzywać lub ogranicza kontakt, ty nie ustajesz w dociekaniach, dlaczego tak się dzieje. Marnujesz tym samym swój czas na osoby, które są tobą słabo zainteresowane, zamiast po prostu pójść dalej.

Nie słuchasz intuicji

Po wielu negatywnych przejściach zaczynasz kierować się rozsądkiem i spotykasz się z mężczyznami, którzy wydają ci się dobrymi kandydatami na męża lub partnera. Odrzucasz tym samym głos intuicji i zagłuszasz własne emocje. Choć na początku może ci się wydawać, że wreszcie budujesz coś wartościowego, prędzej czy później twój brak emocjonalnego zaangażowania da o sobie znać.

Lepiej więc nie wybieraj półśrodków, a daj sobie czas na poznanie miłości, która spełni twoje wymagania.