w ,

Dlaczego warto próbować nowych rzeczy. 3 podstawowe powody!

Przełamywanie swoich lęków i pokonywanie granic często niesie za sobą ryzyko porażki. Myśl o tym, że nie poradzimy sobie w danej sytuacji często nas paraliżuje i sprawia, że nie potrafimy przełamać się i spróbować.

Warto jednak, od czasu do czasu, postarać się nieco nagiąć wyznaczone zasady i spróbować odważyć się na nowe.

Oto trzy powody, dla których po prostu warto:

Odkrywanie siebie

Choć brzmi to bardzo ogólnie warto poszukać swojej własnej definicji tych słów. W ogólnym rozumieniu, chodzi o pokonywanie swoich słabości i działanie w sposób całkowicie niekonwencjonalny. Takie postępowanie pozwala poczuć nam, że jesteśmy silni i zdeterminowani do działania. Jest to niesamowicie ważna kwestia, szczególnie u osób z niskim poczuciem własnej wartości.

Możemy poznać coś nowego

Jest tu pewnego rodzaju dowolność w przyjęciu tych słów. Mogą być to ludzie, rzeczy, sytuacje, a nawet nieoczekiwane spełnienie marzeń o których nawet nie wiedzieliśmy! Często, po przejściu krytycznego momentu, zaczynamy zauważać, że warto było się przemęczyć i wytrwać. Takie odkrycia ośmielają nas do próbowania coraz to nowszych rzeczy z mniejszym lękiem i obawą, że nic nam nie wyjdzie.

Zyskamy nową wiedzę i doświadczenia

Życie to doświadczanie mnóstwa sytuacja każdego dnia. Od tych najbardziej prozaicznych, takich jak zjedzenie śniadania czy czesanie włosów po bardziej złożone czyli skok na bungie czy wylot do Nowego Yorku. Nowe sytuacje pozwalają nam na rozwijanie umiejętności, które wcześniej mogły być nieco zapomniane lub pomijane. Warto więc stawiać im czoła i przekraczać pewne granice, które pozwalają nam pójść dalej.