w

Ty kontra jego hobby. Czy taki związek ma sens?

Kiedy kobiety poszukują mężczyzny, z którym mogłyby spędzić resztę życia, zazwyczaj zwracają uwagę na to, czy jest on godny zaufania, zaradny lub ma poczucie humoru. Na wysokim miejscu plasuje się również to, czy potencjalny kandydat na partnera jest kimś interesującym, posiadającym swoje zainteresowania i pasje. Okazuje się jednak, że kiedy mamy do czynienia z naprawdę potężnym hobby, sytuacja mocno się komplikuje. Interesujący nas mężczyzna staje się bowiem człowiekiem, któremu brakuje czasu na romantyczne spotkania, za to zdaje się, że zawsze ma czas na realizację swojej największej pasji…

fot. pixabay.com

Czy związek, w którym czujesz, że jesteś na drugim miejscu, ma w ogóle sens? Co zrobić, jeśli zakochałaś się w mężczyźnie, dla którego zainteresowania stanowią nadzwyczaj istotną część jego życia?

Przyjrzyj się faktom

Pierwszym krokiem, aby ocenić, czy relacja z tego typu mężczyzną ma sens, jest odstawienie na bok emocji i przyjrzenie się faktom na temat waszego związku. Musisz wiedzieć, że poświęcanie sporej ilości czasu na swoje hobby wcale nie jest jednoznaczne z tym, że Twojemu partnerowi na Tobie nie zależy! Jeśli ktoś spędził długie lata swojego życia na rozwijaniu własnych zdolności lub też wiąże przyszłość z daną dziedziną sportową, nie rzuci wszystkiego tylko dlatego, że jego partnerka pragnie z nim spędzać więcej wolnego czasu. Kiedy zatem przyjdą Ci do głowy myśli typu: „Na pewno mu na mnie nie zależy”, postaraj się obiektywnie spojrzeć na jego zaangażowanie w związek. Jeśli swoim zachowaniem jasno pokazuje Ci, że jesteś dla niego ważna, być może oceniasz go zbyt surowo.

Rozróżnij pasję od zwykłej zabawy

Warto również, abyś zastanowiła się, czy zainteresowania Twojego partnera rzeczywiście są jego pasją, czy też mało znaczącą zabawą. Trenowanie piłki nożnej, żeglowanie, czy ćwiczenie kolarstwa wydaje się czymś poważniejszym, niż nałogowe granie w gry na konsoli lub spędzanie każdej wolnej chwili na siłowni. Przeanalizuj też, czy pasja jest czymś długotrwałym, czy też mężczyzna rezygnuje ze spotkań z Tobą na rzecz coraz to nowszych pomysłów na urozmaicenie sobie wolnego czasu.

Zastanów się, czy taki stan Ci odpowiada

Kiedy wykonasz poprzednie punkty może się okazać, że zbyt mocno brałaś do siebie zaangażowanie partnera w swoją pasję. Jest wysoce prawdopodobne, że masz do czynienia z mężczyzną, który traktuje Cię naprawdę poważnie i żywi do Ciebie silne uczucia. Jednocześnie z dużą powagą podchodzi do rozwijania swoich zainteresowań i nie zamierza z nich rezygnować. W tej sytuacji nie pozostaje Ci nic innego, jak po prostu zastanowienie się, czy taki związek Ci odpowiada.

Pamiętaj, że ludzie mają różne potrzeby i oczekiwania co do bliskich relacji. Niektórzy potrzebują mieć sporo przestrzeni dla siebie, a inni spędzaliby z drugą połówką każdą wolną chwilę. Zastanów się, którym typem człowieka jesteś i jak wyglądałoby Twoje codzienne samopoczucie, gdybyś związała się z osobą, dla której pasja jest jedną z ważniejszych części życia. Nie oczekuj przy tym, że ktoś za jakiś czas się zmieni, bo to może nigdy nie nadejść! Kiedy już zastanowisz się, czy jesteś w stanie być szczęśliwa w tego typu związku, będziesz miała tylko dwa rozwiązania. Odpuścić i cieszyć się waszą relacją lub odejść i szukać szczęścia gdzie indziej.