w ,

Twoje ciało doskonale wie, kiedy zbliża się śmierć, możesz wyczuć jej zapach

Śmierć. Każdego z nas to czeka i nikt z nas nie wie, kiedy to nastąpi. Czy aby na pewno?

Po rozmowach z ludźmi, którzy nie dawno doświadczyli, straty ukochanej osoby wiemy, że przed śmiercią ich bliscy zachowywali się nieco inaczej. Zachowanie tych osób zmieniało się już na wiele tygodni przed śmiercią. Naukowcy udowodnili nawet, że człowiek potrafi wyczuć zapach śmierci.

pixabay.com

Oczywiście nie zdajemy sobie sprawy, że to ten zapach, czujemy coś innego, ale nie potrafimy tego nazwać. Zapach ten pochodzi z naszego ciała, które bardzo powoli zaczyna się rozkładać.

Aby to udowodnić, naukowcy przeprowadzili pewne eksperymenty. Oto niektóre z nich:

Czujność

Putrescyna- substancja produkowana przez gnijącą materię. To na ekspozycję tej substancji została wystawiona grupa ludzi. Podczas trwania ekspozycji zauważono u tych osób różne reakcje takie jak: szybszy czas reakcji, pobudzenie, oraz zwiększona czujność.

Chęć ucieczki

Znowu ta sama substancja została użyta tym razem w celu zaobserwowania innych reakcji. Co się okazało to to, że ludzie, którzy wyczuli ten konkretny zapach, chcieli jak najszybciej się od niego oddalić.

Nadwrażliwość i wrogość

Ten eksperyment polegał na podaniu do przeczytania krótkiego tekstu, na którym znajdowała się odrobina putrescyny, a następnie ludzie mieli wyrazić swoją opinię o autorze. Oczywiście ludzie, którzy czytali ten tekst, nie wiedzieli o substancji. Reakcję u wszystkich były jednakowe. Ludzie oceniali autora w sposób negatywny a wręcz wrogi.

Ten eksperyment miał na celu udowodnienie, że kontakt z tą substancją powoduję u ludzi nadwrażliwość i wrogość względem osoby, od której można ją wyczuć.