w

Daj (w) życiu szansę. 3 sposoby jak żyć bez wyrzutów sumienia

Życie to nieustanna zmiana. Pojawiające się codziennie możliwości dla niektórych są ogromnym zastrzykiem energii, podczas gdy inni wciąż siedzą w cieniu i czekają na „lepszy czas”.

Niezależnie od tego w jakiej grupie jesteś, ważne jest aby postępować w zgodzie ze sobą i swoim sumieniem. Dlatego też, przygotowane trzy sugestie zmian, pozwolą na spojrzenie na egzystencję z zupełnie innej perspektywy.

Odpuść

Sobie, swoim znajomy, kolegom z pracy czy pani w sklepie. Po prostu czasem odpuść. Interpretacja tego sposobu jest dowolna. Możesz odpuścić złośliwy komentarz, którego potem będziesz żałować. Równie dobrze, możesz odpuścić spotkanie z ludźmi, którzy są nieciekawym towarzystwem według ustalonych wewnętrznie standardów. Możesz też odpuścić sobie, wieczny perfekcjonizm i dążenie do ideału, który pozbawia smaku życia. Naprawdę warto.

Zatrzymaj się

Ponownie, interpretacja jest bardzo szeroka. Możesz zatrzymać się dłużej w domu. Przespać jeden wykład i przez cały dzień mieć więcej energii. Możesz także wstąpić do kawiarni którą chcesz przetestować od dawna i napić się swojej ulubionej kawy. Pranie czy sprzątanie nie ucieknie, natomiast zyskasz więcej spokoju i relaksu, który na pewno jest niezwykle cenny.

Pokochaj

Swoje ciało, swój charakter, samego siebie. Później pokochaj ludzi, którzy są ważni. Na samym końcu pokochaj świat. Niech będzie to prawdziwe uczucie, pełne różnych emocji, które rozumiesz. Według siebie i na zasadzie „daję ile mam, a nie ile mogę”. Wówczas zobaczysz, że życie potrafi być naprawdę proste i przyjemne.