w

4 rodzaje więzi, jakie mogą wytworzyć ludzie.

Dlaczego zawsze wybierasz sobie podobnych partnerów? Oto 4 rodzaje więzi, jakie mogą wytworzyć ludzie które pomogą rozwikłać tę zagadkę.

1# Więź oparta na bezpieczeństwie.

Poczucie bezpieczeństwa jest w związku bardzo ważne a osoba, która jako dziecko doświadczyła bezpieczeństwa ze strony swoich rodziców będzie potrafiła stworzyć związek oparty na tej więzi.

Jeśli kiedy byłeś dzieckiem, mogłeś swobodnie realizować swoje pasje i byłeś otoczony wsparciem jako dorosły, będziesz szukał osoby, która zapewni ci to samo, jak również i ty będziesz tą stroną, przy której druga osoba będzie się czuła bezpiecznie.

2# Więź oparta na lęku i poczuciu niepewności.

Ludzie wchodzący w związek, oparty na lęku będą kreować rzeczywistość taką, jaka nie jest. Będą starali się tworzyć obraz związku opartego na bezpieczeństwie, ale w rzeczywistości tak nie będzie.

Ludzie, którzy wchodzą w związki oparte na lęku, nigdy nie będą czuły się kochane. W rzeczywistości będą potrzebowali ciągłych zapewnień o miłości i będą zawsze podejrzliwe względem swojego partnera.

3# Więź oparta na unikaniu.

Ludzie ci zostają do końca zdystansowani od swojego partnera. Żyją swoim życiem wewnętrznym i unikają zobowiązań. Zamykają się na innych ludzi i nie potrafią okazywać emocji.

4# Więź pełna strachu.

Boisz się zaangażować w związek, ale tak samo mocno boisz się być sam. Boisz się bliskość i odrzucenia. Tacy ludzie nie potrafią skrywać swoich emocji tych pozytywnych, jak i tych negatywnych co może doprowadzać do wybuchów histerii.

Tacy ludzie chcą jednocześni być emocjonalnie z kimś związani, ale boją się zranienia, a kiedy do tego w końcu dojdzie, to nie wiedzą co ze sobą zrobić.