w

Podświadomość daje ci znaki. Poznaj 5 z nich!

Nasz umysł jest pełen tajemnic. Nawet naukowcy nie są w stanie do końca odkryć mechanizmów, które są obecne gdzieś daleko w naszych umysłach. Wiedzą natomiast, że istnieje u człowieka takie zjawisko jak podświadomość, gdzie przechowywane są nasze najskrytsze wspomnienia, myśli, czy nawet potencjalne lęki, czy fobie.

O ile rozumiemy naszą świadomość, ponieważ to według niej działamy, to nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że podświadomość też wysyła wielokrotnie sygnały, poprzez które chce nam coś podpowiedzieć.

Poniżej przedstawiamy 5 sygnałów wysyłanych przez podświadomość, których nie powinniśmy lekceważyć.

Intuicja

Intuicja człowieka jest wielokrotnie bardzo przydatna. Powinieneś szczególnie zwrócić na nią uwagę, gdy pojawia się nagle. Może to przybierać formę nagłego uczucia niepokoju lub wrażenia, że to, co przeżywasz, już kiedyś się wydarzyło. Takiego działania intuicji nie da się przewidzieć, ale kiedy już się wydarzy, to zatrzymaj się na chwilę i postaraj się zastanowić, co ma Ci do przekazania.

Przelotne myśli

Nasz umysł jest skarbnicą myśli. Zarówno tych świadomych, jak i tych, które są przechowywane w naszej podświadomości jako wspomnienia. Przelotne myśli są myśli, które pojawiają się nagle i przechodzą falą przez nasz umysł i nie potrafisz ich kontrolować. Jest to jeden z sygnałów, kiedy Twoja podświadomość chce Ci coś przekazać, wsłuchaj się w nie, a może dowiesz się, co to jest.

Powtarzające się sny

Sny to kolejna rzecz, nad którą nasz świadomość nie ma władzy. To, co nam się śni, wychodzi z naszej podświadomości i ma często związek z naszymi wypartymi wspomnieniami czy lękami, których nie jesteśmy świadomi. Zwróć uwagę czy Twoją głowę zaprząta w kółko powtarzający się sen i co jest w tym śnie.

Objawy fizyczne

Sny, intuicja czy myśli nie są jedynymi sposobami, w jakich nasza podświadomość chce się z nami porozumieć. Do tych sygnałów mogą dołączyć nawet niektóre objawy fizyczne. Te objawy mogą być zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Objawy zewnętrzne to zazwyczaj ból pleców, głowy, szyi i ramion czy nawet niekontrolowany krwotok z nosa. Objawy wewnętrzne to chroniczne zmęczenie. To wszystko pochodzi z podświadomości i jest zazwyczaj związane ze sterem, który jest obecny w naszym życiu.

Wolna wola

Może się zdarzyć, że Twoja podświadomość będzie chciał Ci coś przekazać poprzez ograniczenie Twojej wolnej woli. Pojawia się wtedy uczucie, że pomimo że czegoś bardzo chcemy to gdzieś w środku jest coś, co nas powstrzymuje przed zrobieniem tego. Może wydaje Ci się, że pragnienie czegoś jest wystarczające, aby to osiągnąć. Niestety kluczową rolę odgrywa tutaj Twoja wolna, ponieważ gdy jest ograniczona przez Twoją podświadomość to niestety, ale tym razem może Ci się to nie udać.