w

Odeszli ze stanu duchownego, by zostać parą

Decyzja o zostaniu zakonnicą lub księdzem wynika z powołania i wiąże się z wieloma poświęceniami. Najważniejszym z nich jest celibat i wybór życia we wspólnocie zamiast zakładania rodziny. To właśnie ten aspekt sprawił, że pewien ksiądz i zakonnica postanowili zawrócić z obranej ścieżki. Ale to właśnie dzięki temu stworzyli szczęśliwy związek. Przeznaczenie?

massiel pereyra i tomas cam
Fot. Twitter

On wybrał koloratkę, ona – habit

Tomas Cam studiował filozofię, a następnie odkrył swoje powołanie jako ksiądz. Wstąpił do seminarium duchownego, gdzie kontynuował studia teologiczne i gdzie poznał Massiel Pereyrę, przyszłą zakonnicę klasztoru w Limie.

Gdy młodzi duchowni mijali się na korytarzu i spotykali w salach wykładowych, nie wiedzieli jeszcze, że jest im pisane bycie razem. Na tamtym etapie każde z nich było skoncentrowane na swoim wyborze, jakim było życie w stanie duchownym. Nie mieli nawet okazji, by się lepiej poznać. To, co ich natomiast połączyło, to dalszy bieg wydarzeń…

Pierwsze wątpliwości i zmiana planów

W podobnym czasie, choć zupełnie niezależnie, Massiel i Tomas zaczęli zastanawiać się, czy wybór życiowej ścieżki był faktycznie właściwy. Lata spędzone w klasztorze i seminarium zweryfikowały powołanie młodych duchownych, którzy oboje nabrali wątpliwości i ostatecznie odeszli ze stanu duchownego.

Massiel porzuciła życie w klasztorze po sześciu latach, natomiast Tomas po siedmiu latach zrezygnował z seminarium. Ten zbieg okoliczności sprawił, że wkrótce po tym nawiązali ze sobą kontakt przez media społecznościowe i zaprzyjaźnili się. Wkrótce jednak okazało się, że łączy ich coś znacznie silniejszego.

Powołani do… miłości

Można powiedzieć, że Massiel i Tomas odkryli, że ich prawdziwym powołaniem jest miłość, ale nie wyłącznie ta do Boga, w którego oboje gorąco wierzyli, ale do drugiego człowieka.

zakonnica i ksiądz razem
Fot. Instagram

Już podczas pierwszych spotkań oboje poczuli, że są sobie przeznaczeni. Swoje randki opisują niczym sceny z romantycznego filmu, gdzie bohaterowie zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia.

Dziś Massiel i Tomas tworzą szczęśliwy związek i chętnie dzielą się wydarzeniami z życia na mediach społecznościowych. Są obecni na wielu portalach, w tym Instagramie, YouTubie i TikToku. To właśnie dzięki nim mieli szansę opowiedzieć światu swoją historię.

Para ma w sieciach społecznościowych tysiące fanów, a wrzucane przez nich zdjęcia mówią same za siebie – Massiel i Tomas są ewidentnie dla siebie stworzeni, a z ich twarzy biją miłość i szczęście. Oddają się wspólnym podróżom i niemal na każdej fotografii są razem. Tylko pozazdrościć!