w

Nowy rok. 5 rzeczy, których warto spróbować w 2021 roku!

Rok 2020 nie należał do najprostszych. Zakładaliśmy realizację wielkich i planów, a tu… klops. Koronawirus okazał się ogromną przeszkodzą w wielu kwestiach. Każdy z nas życzy sobie, aby 2021 rok był znacznie lepszy. Proponujemy jednak nie zakładać WIELKICH RZECZY (chyba, że chcesz), ale podejść do tematu dość… niestandardowo.

Oto 5 rzeczy, których naszym zdaniem, warto spróbować w 2021 roku.

1. Bycie wdzięcznym

Ciągle Ci czegoś mało? A to praca niewystarczająca, a to zbyt mało oszczędności na koncie, a to nadal brak własnego mieszkania. Oczywiście z takim podejściem szklanka zawsze może być do połowy pusta, ale czy rzeczywiście o to w życiu chodzi, by ciągle narzekać na BRAK czegoś?

Oczywiście, że nie. Odwróć tę kwestię i pomyśl o tym, ile masz! Rodzina, perspektywy rozwoju, zdrowie, dużo planów i wiele, wiele innych. Na pewno znajdzie się masa rzeczy, za które możesz być wdzięczny. Polecamy to podejście!

2. Więcej odpoczynku

Brzmi banalnie i przecież ciągle powtarzamy sobie, że należy nam się więcej relaksu. Ale czy rzeczywiście udało Ci się to wdrożyć w życie? Tym razem podejdź do tego na poważnie. Zacznij w trakcie pracy robić sobie przerwy i codziennie wygospodaruj chociaż chwilę na relaks. Książka, film, medytacja. Każdego odpręża coś innego. Znajdź swoją rzecz.

3. Słuchanie podcastów podczas spaceru

Zacznij więcej spacerować. To możesz robić niemal wszędzie i o każdej porze roku. Wędrowanie Cię nudzi? Sprawdź podcasty. Znajdziesz ich masę w internecie, np. na darmowym Spotify. Wybierz interesującą Cię tematykę i słuchaj podczas spacerów.

4. Więcej rozmów z osobami, które są dla Ciebie ważne

Masz grono bliskich osób, ale ciągle łapiesz się na tym, że rzadko z nimi rozmawiasz? W 2021 roku wygospodaruj na to więcej czasu. Telefony, wideorozmowy, spotkania – podtrzymywanie relacji jest ważne dla każdego człowieka.

5. Przeczytanie książek, które „nie są dla Ciebie”

Nie będziemy pisać o postanowieniu dotyczącym czytania większej ilości książek. Chcemy przekonać się do sięgnięcia po pozycje, które wydają się „nie Twoje”. Chodzi o nabranie innej perspektywy. Kto wie, może dzięki temu odnajdziesz swoją nową pasję? Warto wychodzić poza standardy!