w

Jak zwiększyć swoją pewność siebie? 3 najważniejsze kroki

Nie da się ukryć, że pewność siebie ma olbrzymi wpływ na nasze życie. Ludzie pewni siebie o wiele częściej odnoszą sukcesy, zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Nic więc dziwnego, że jest to cecha niezwykle pożądana, a jej niedobór może naprawdę przytłaczać.

Pixabay

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które na co dzień odczuwają niepewność, nie musisz jednak się tym zadręczać. Nad pewnością siebie można pracować i sukcesywnie ją zwiększać.

Co powinnaś zrobić, aby tego dokonać?

Poznaj siebie

Zastanów się jaka naprawdę jesteś, co lubisz robić, a co nie sprawia ci żadnej przyjemności. Pomyśl, czego chcesz od życia i jakie są twoje największe pragnienia. Zwróć szczególną uwagę na to, czy przekonania na swój temat rzeczywiście są twoje, czy może zostały ci narzucone przez otoczenie.

Być może podążasz określoną ścieżką, bo „tak trzeba”, a to sprawia, że nie korzystasz z drzemiących w tobie zasobów. Samoświadomość to pierwszy krok do budowania pewności siebie.

Szukaj wartości w swoim wnętrzu

Osoby prawdziwie pewne siebie czerpią przekonanie o swojej wartości z własnego wnętrza, a nie z opinii otoczenia. Nie uzależniaj więc swojej samooceny od tego, co mówią o tobie inni. Odrzuć potrzebę udowadniania, że jesteś coś warta, chwaląc się swoimi osiągnięciami lub atrybutami. Spójrz na siebie przychylnym okiem i poczuj się dobra taka, jaka jesteś.

Realizuj cele

Podejmij działania, aby zrealizować to, na czym ci naprawdę zależy. Wyzwalając swój potencjał i spełniając marzenia poczujesz się znacznie lepiej, niż odhaczając kolejne narzucone przez społeczeństwo zadania. Skupiona na sobie i znająca swoją wartość doświadczysz prawdziwej pewności siebie, której nie trzeba sztucznie kreować.