w

Jak przestać myśleć o byłym? 5 sposobów

Wydaje Ci się, że nadal kochasz swojego byłego? Chciałabyś przestać o nim zapomnieć, ale myślisz, że to niemożliwe? Przede wszystkim – pamiętaj! Nikt nie jest masochistą. Z czasem ten ogromny ból naprawdę minie. Możesz jednak ten proces „regeneracji” przyspieszyć. Jak to zrobić? Podpowiadamy 5 sposobów, które naprawdę mogą pomóc przestać myśleć o byłym.

Przestań sprawdzać, co u niego słychać

Jeżeli będziesz co chwilę zerkać, co robi (np. na Instastories czy przez posty na FB), to na pewno będziesz ciągle rozdrapywać rany, które nadal są świeże (dlatego będzie bolało bardziej). Usuń go z obserwowanych i przestań spoglądać na to, jak wygląda jego życia. Pamiętaj, że social media i tak często kłamią. Jednak nawet jeżeli jego życie wygląda gorzej niż na FB czy IG, to wcale nie jest dla Ciebie powód do radości.

Przestań szukać kogoś na siłę

Od razu zapisałaś się na portal randkowy i na siłę szukasz kogoś, z kim mogłabyś zacząć się spotykać? A może zależy Ci, by być z kimś w kontakcie? By ktoś o Ciebie zabiegał? Odpuść (no chyba, że zdarzy się big love), daj sobie czas.

Skup się na rozwoju zawodowym

Rozwijaj się! Może to czas na zmianę pracy? A jeśli nie tak radykalnie, to może warto zapisać się na szkolenie? Dodatkowy kurs może dać Ci żaglu w skrzydła. Skup się na swoim rozwoju.

Zacznij prowadzić zdrowy styl życia

I nie, wcale nie chodzi o to, byś zaczęła wyglądać IDEALNIE i by Twojego byłego zżerała złość, że już Cię nie ma. Podejdź do tematu racjonalnie – zadbaj o siebie… dla siebie. Dla swojego zdrowia i co za tym idzie – dobrego samopoczucia.

Nowe hobby

Brzmi banalnie, ale wiesz, że nowa pasja naprawdę daje wiatru w skrzydła? Może kurs robienia makramy? Albo malowanie? Albo boks? Każda znajdzie coś dla siebie. Kto wie, może nowe hobby pozwoli na poznanie nowych osób, które wniosą coś wartościowego do Twojego życia?

Świat nie kończy się na Twoim byłym. Teraz może Ci się wydawać to absurdalne, ale niedługo sama dojdziesz do takich wniosków. Teraz po prostu SKUP SIĘ NA SOBIE. Bo w naszym życiu najważniejsi dla nas samych jesteśmy my sami. Powodzenia!

Zobacz także: Jak przetrwać rozstanie i się nie załamać?