w

Jak poradzić sobie po rozstaniu? 7 rzeczy, które możesz zrobić dla siebie!

Jesteś z kimś w związku. Uwzględniasz tę osobę w swoich planach i marzeniach. Snujesz myśli o wspólnym domu, przyszłości, dzieciach lub nawet już to wszystko posiadacie. Macie mnóstwo wspólnych wspomnień. Nagle nadchodzi ten dzień, kiedy podejmujecie decyzję o rozstaniu.

Cały Twój dotychczasowy świat rozsypuje się na drobny mak. Jak poradzić sobie po rozstaniu?

Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby sobie ulżyć w tym trudnym czasie!

Jak poradzić sobie po rozstaniu – nie rezygnuj z własnych uczuć!

Rozstanie to ciężki czas. Nie musisz tego ukrywać. Nie musisz udawać, że wszystko jest w porządku. Najprawdopodobniej nie jest i nie będzie dopóki sobie wszystkiego nie poukładasz od nowa. Krzycz, płacz i tup nogami – uwolnij emocje!

Nie wracaj do przeszłości!

Samotność, bezbronność i ból rozstania często skłania do powrotów do dawnych związków. Przypomnij sobie, dlaczego się rozstaliście. Daj sobie czas. Jeśli po kilku tygodniach ciągle będziesz chciała powrotu – ok. Póki co spróbuj życia bez niego!

Nie żałuj zakończonego związku!

Rozpamiętywanie niczego nie zmieni. Byliście razem, przeżyliście wiele pięknych chwil. To normalne. Jednak przeglądanie starych i uśmiechniętych fotografii na pewno nie poprawi Twojej obecnej sytuacji. Przypomnij sobie powody rozstania i odłóż wspomnienia na czas, kiedy już nieco ochłoniesz po całej sytuacji.

Jak poradzić sobie po rozstaniu – nikogo nie obwiniaj!

Nie jest ważne, kto podjął ostateczną decyzję o rozstaniu. Rozpad związku ma najczęściej podłoże po odbytu stronach. Dodatkowe przepychanki, frustracje i nerwy nie są Ci teraz potrzebne!

jak poradzić sobie po rozstaniu

Ogranicz kontakty do minimum!

To najtrudniejszy krok, jednak dopiero jego wykonanie pozwoli Ci uwolnić się od natarczywie wracających wspomnień i rozdrapywania ran.

Jak poradzić sobie po rozstaniu – rozliczcie wszelkie wspólne sprawy!

Każda wspólna sprawa jest powodem dla spotkań. Jak najszybciej rozwiążcie łączące Was kwestie i zacznijcie żyć własnym życiem!

Nie wycofuj się z życia towarzyskiego!

Jest Ci samotnie, źle, cierpisz i myślisz, że ostatnią rzeczą, jakiej w tym momencie potrzebujesz jest spotkanie ze znajomymi? Nic bardziej mylnego! Wyjdź, odpręż się, zabaw się i chociaż na chwilę odciągnij myśli od nieprzyjemnych wydarzeń!