w ,

Głupie i dziwne rzeczy, które robią ludzie podczas prowadzenia samochodu

W dzisiejszych czasach przypada 2,5 samochodu na gospodarstwo domowe. Oznacza to, że praktycznie wszyscy poruszamy się autami praktycznie codziennie.

Niestety, pomimo że jest wielu rozsądnych kierowców, którzy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, są i tacy, którzy zamiast skupić się na prowadzeniu, robią coś, czego absolutnie nie powinni.

Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Strzelanie selfie

pexels.com

Ciężko jest nam zrozumieć pewnego rodzaju obsesję na punkcie selfie. A zwłaszcza robienia selfie, kiedy autentycznie prowadzisz. Internet jest wręcz przepełniony tego typu zdjęciami. My jednak odradzamy, gdyż jest to zachowanie skrajnie niebezpieczne.

Czytanie lub oglądanie filmu

pixabay.com

Niektórzy ludzie są tak niecierpliwi, że nie potrafią poczekać, aż dojadą bezpiecznie do domu, tylko na laptopie na kolanach odpalają kolejny odcinek swojego ulubionego serialu lub rozkładają książkę i prowadzą jednocześnie.

Śpiewanie lub tańczenie do piosenki

pixabay.com

Akurat leci Twój ulubiony kawałek w radiu? Radzimy trzymać emocję na wodzy nie dać się ponieść. Kiedy zaczynasz śpiewać lub ruszać się w rytm muzyki podczas prowadzenia auta łatwiej Ci stracić na d nim kontrolę.

Agresja

pixabay.com

Często trąbisz albo obsypujesz wyzwiskami innych kierowców? Masz tendencję do popadania w tzw. gniew na drodze. Radzimy wziąć kilka głębokich oddechów, zanim znowu kogoś zwyzywasz, ponieważ statystki policyjne są w tej kwestii nieubłagane i to osoby, które są agresywne za kierownicą, są sprawcami większości śmiertelnych wypadków.

Dłubanie w nosie

pixabay.com

Tak, zwłaszcza kiedy stoisz w korku, a jedziesz sam, to wydaję Ci się, że nikt tego nie widzi. Niestety zazwyczaj na pasie obok Ciebie też stoją kierowcy w korku i doskonale widzą, co robisz. Pomyśl o tym, zanim znowu w korku najdzie Cię ochota, aby podłubać sobie w nosie.

Makijaż

pixabay.com

To domena kobiet za kierownicą. Niestety panie bardzo często poprawiają sobie makijaż w lusterku wstecznym, stwarzając przy tym zagrożenie na drodze.