w

Dlaczego wciąż jestem sama? 5 błędów, które popełniasz szukając miłości

Marzysz o wielkiej miłości, a zamiast tego co rusz przeżywasz kolejne rozczarowanie. Pragniesz stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa, lecz coraz częściej zaczynasz powątpiewać w poznanie kogoś interesującego.

Brzmi znajomo? Jeśli tak, przyjrzyj się błędom, które mogą skutecznie niszczyć twoje życie uczuciowe.

fot. pixabay.com

Negatywne nastawienie

Narzekasz, ze wszyscy faceci są tacy sami, a prawdziwi dżentelmeni dawno wyginęli? W ten sposób nastrajasz się negatywnie i – czy tego chcesz czy nie – u większości napotkanych osób w pierwszej kolejności zauważasz ich wady. Nic dziwnego, że większość randek wywołuje u ciebie niezadowolenie.

Utarte schematy

Niby chcesz zmian i poznawania nowych ludzi, a jednocześnie z uwielbieniem poddajesz się swojej codziennej rutynie. Chodzisz w te same miejsca, podejmujesz te same aktywności, a weekendy spędzasz w towarzystwie oddanych ci przyjaciół. Pamiętaj, że powielając utarte schematy znacząco utrudniasz sobie zawarcie nowych znajomości.

Pozwalasz, by kompleksy cię ograniczały

Każdy z nas ma swoje mocne strony, jak również słabości i mankamenty. Problem pojawia się wtedy, kiedy kompleksy sprawiają, że zamykasz się w sobie. Odmawiasz wyjścia na basen mówiąc, że ważysz zbyt dużo lub rezygnujesz z wyjazdu na narty, uznając swoje umiejętności za niewystarczające. To wszystko sprawia, że wiele wspaniałych przeżyć przechodzi ci koło nosa.

Nie uczysz się na własnych błędach

Powodem miłosnych rozczarowań może być również to, że nie wyciągasz wniosków ze swoich mało udanych związków. Ciągle wiążesz się z tym samym typem mężczyzn, wchodzisz w toksyczne relacje lub starasz się za dwóch, zapominając o własnych potrzebach.

Boisz się przejąć stery

Być może już dawno byłabyś w szczęśliwym związku, ale nie dopuszczasz do siebie myśli, że to ty możesz zrobić pierwszy krok. Pamiętaj, że czasy kiedy ten ruch należał jedynie do mężczyzn, bezpowrotnie minęły. Propozycja wspólnej kawy nic cię nie kosztuje, a może zaowocować wspaniałą znajomością.