w

Dlaczego on stracił zainteresowanie? Poznaj najczęstsze przyczyny

Wszystko było na dobrej drodze. Byliście na paru randkach, a może nawet jesteście ze sobą w szczęśliwym związku. Problem w tym, że on nagle, mimo początkowo dobrego nastawienia, zaczął się oddalać. Nie ciekawi go, co u Ciebie, ani nie szuka specjalnie bliskości. Dlaczego on stracił zainteresowanie relacją z Tobą i czy da się to zmienić?

dlaczego on stracił zainteresowanie
Fot. Pexels.com

Dlaczego on stracił zainteresowanie na samym początku?

Rozważmy dwie odmienne sytuacje (choć finalnie przekonasz się, że mechanizm jest bardzo podobny). Wydawało Ci się, że jeśli spotkacie się parę razy i szybko traficie ze sobą do łóżka, to uda Ci się przypieczętować Wasz związek? Nic bardziej mylnego.

O gonieniu króliczka słyszałaś już pewnie nie raz i usłyszysz po raz kolejny. Jeśli facet szybko dostał to, czego najbardziej chciał, a nie zdążył przywiązać się do Ciebie z innych powodów i nie szuka więzi emocjonalnej, nic dziwnego, że po krótkim czasie zaczął się dystansować. W końcu czar prysł.

Utrata zainteresowania w związku

A jeśli byliście w związku, a po prostu od pewnego czasu zauważasz, że Twój partner stracił zainteresowanie? Prawdopodobnie znów dostał od Ciebie za dużo, do tego wkradła się rutyna i zwyczajnie związek przestał być dla niego wyzwaniem. A mężczyźni je lubią. Czasami nawet oddalają się po to, by stworzyć dystans i na nowo czerpać przyjemność ze zbliżania się do Ciebie.

Mogły też pojawić się pewne problemy – kłótnie, konflikty, chłód – które sprawiły, że Twój facet zaczął wycofywać się w związku. Wówczas mówimy o kryzysie, który wymaga pracy od was obojga.

Jak odzyskać zainteresowanie faceta?

facet stracił zainteresowanie
Fot. Pexels.com

Jeśli Twój facet stracił zainteresowanie, bo byłaś za bardzo dostępna, wychodziłaś z inicjatywą, starałaś się, wywierałaś presję – innymi słowy, nie dałaś mu się wykazać, jest na to proste remedium. Wystarczy, że zaczniesz działać zupełnie przeciwnie.

Kiedy Twój facet się od Ciebie oddala, zamiast na niego napierać i ścigać go, odpuść. Daj mu przestrzeń, pokaż, że nie jesteś zawsze osiągalna, zajmij się sobą, wzbudź w nim lekką zazdrość i pokaż, że bez względu na jego postawę, Ty rozkwitasz. Od razu zwróci się w Twoją stronę!