w

Czy on jest mną zainteresowany? Poznaj, czy masz szanse!

Mężczyźni różnie okazują swoje uczucia i intencje. Nie zawsze są one czytelne i mogą budzić wątpliwości, szczególnie gdy zależy ci na tym, żeby zrobić na nim jak najlepsze wrażenie. Jeśli zatem zadajesz sobie pytanie: „Czy on jest mną zainteresowany?”, powinnaś prześledzić listę możliwych symptomów, a także sprawdzić, jak możesz sprawić, by szanse na zainteresowanie z jego strony poszły w górę.

czy on jest mną zainteresowany
fot. pexels

Czy on jest mną zainteresowany?

W zależności od temperamentu i sposobu bycia, mężczyzna może różnie okazywać ci zainteresowanie, ale z pewnością zauważysz przynajmniej kilka spośród poniższych oznak:

  • Kontakt wzrokowy. Mężczyzna, który jest zainteresowany, zazwyczaj nie boi się nawiązywać kontaktu wzrokowego. Poza tym dużo na ciebie patrzy – w końcu faceci to wzrokowcy.
  • Komplementy. Zainteresowany mężczyzna będzie dla ciebie bardzo uprzejmy, ale przede wszystkim powie ci jakiś komplement. Będzie mu zależało na tym, żebyś na pewno zauważyła jego zainteresowanie.
  • Uważne słuchanie. Zainteresowany mężczyzna będzie cię uważnie słuchał oraz chętnie zada ci dodatkowe pytania, by lepiej poznać twoją opinię, twoje życie i preferencje.
  • Inicjowanie kontaktu. Jeśli jesteście w towarzystwie, to właśnie z tobą będzie chciał najwięcej rozmawiać.
  • Dostrzeganie detali. Zainteresowanie mężczyzny można poznać po tym, że zauważy zmianę w twoim wyglądzie, zapamięta twój ubiór albo co zamówiłaś do picia.
  • Odbieranie subtelnych sygnałów. Zainteresowany mężczyzna jest również wyczulony na oznaki zainteresowania z twojej strony.
  • Drobne gesty i dotyk. Mężczyźni często okazują zainteresowanie, zmniejszając dystans fizyczny, np. poprzez lekkie dotknięcia ramienia lub pleców.
  • Troska i pomoc. Zainteresowany mężczyzna oferuje ci chętnie pomoc w trudnych sytuacjach i troszczy się o twoje dobre samopoczucie.
  • Zapraszanie na randki. Proponuje spotkania i randki, aby spędzać więcej czasu razem. Jednocześnie będzie mu bardziej zależało na spotkaniach tylko we dwoje.
  • Nawiązywanie głębszych rozmów. Stara się rozmawiać na tematy bardziej osobiste i emocjonalne, aby zbliżyć się do ciebie.
oznaki zainteresowania mężczyzny
fot. pexels

Wskazówki, jak być bardziej interesującą

Jest kilka prostych rzeczy, dzięki którym możesz zwiększyć szansę na zainteresowanie każdego mężczyzny. Przede wszystkim uśmiechaj się, bo mężczyzna musi czuć, że zachęcasz go do kontaktu. Dla niektórych bardziej pociągająca jest pewność siebie, dla innych – tajemniczość i nieśmiałość. Ale pewne jest, że facet od razu zauważy, czy jesteś sobą i na to zwróci przede wszystkim uwagę.

Mężczyzna chce z jednej strony zmierzyć się z wyzwaniem, ale z drugiej strony wiedzieć, że jego starania mogą przynieść efekty. Dlatego nie warto iść w skrajną niedostępność, która na dłuższą metę zniechęca.

W końcu, działaj na zasadzie lustra. Jeśli widzisz zainteresowanie ze strony mężczyzny, który ci się podoba, odpowiedz mu tym samym, by zrozumiał twoje intencje.