w

Czas na jesień. 5 rzeczy, które warto zrobić w tym czasie

Na nasze codzienne życie składają się różne sytuacje – niektóre mniej niektóre bardziej miłe. Warto postarać się, by tych drugich było więcej. To my mamy na to wpływ i im bardziej się postaramy, tym więcej wyciągniemy z tego dla siebie. Mogłoby się wydawać, że jesień jest depresyjna – szybciej robi się ciemno, jest zimno, częściej pada.

Tymczasem to piękna pora roku, która może dać nam dużo radości. Warto pomyśleć o zrobieniu kilku miłych rzeczy. Może wspólnie z partnerem/partnerką? A może całą rodziną? Warto!

Fot. Pexels.com

Zakup ciepłego swetra tym razem nie z akrylu

Sweter powinien być miły w dotyku, ciepły. Coraz więcej ubrań oferowanych nam w sklepach jest wykonanych z materiałów, które wcale nie są przyjemne w noszeniu. Swetry na przykład, produkowane dziś głównie z akrylu, wcale nie dają ciepła. Nie kupuj takich ubrań. Postaw na te lepszej jakości, może od polskich, mniejszych marek? Super jakości sweter sprawi Ci dużo przyjemności, zapewniamy!

 Zupa z dyni

Dynia to prawdziwie jesienne warzywo. Jedna wystarczy Ci na bardzo długo! Możesz z niej zrobić zupę – wystarczy ugotować i zblendować np. z mleczkiem kokosowym i przyprawami. Niebo w gębie!

Zaplanuj wakacje na przyszły rok

Jednak jesień to nie Twoja roku? Zimno Ci i smutno? Popraw sobie nastrój zaplanowaniem wakacji na przyszły rok. Możesz już nawet wykupić wycieczkę z biura podróży (jeżeli preferujesz takie rozwiązanie) lub bilet. Chyba, że to ma być wyjazd samochodem albo… rowerem, to może warto już rozpisać trasę?

Przygotuj jesienny stroik

Nie masz talentu artystycznego? To nic! To proste! Zbierz kasztany, kolorowe liście, może jakieś gałązki? Przygotuj bukiet i włóż go do pięknego wazonika.

Jedz grzyby!

Powinniśmy napisać: zbieraj grzyby. Do tego też serdecznie zachęcamy. To ogromna satysfakcja zebrać samodzielnie te owoce lasu. Oczywiście musisz mieć pewność, przed przyrządzeniem ich, że są jadalne. Zapytaj doświadczonego grzybiarza.

Podobają Ci się te propozycje? A może masz lepsze? Daj znać!

Zobacz także: Płacz na zdrowie. Dlaczego warto płakać?