w

71 lat razem! Wspaniałe małżeństwo sanitariuszki i kaprala Armii Krajowej

21 lutego świętował swoje 100 urodziny kapral Armii Krajowej, żołnierz batalionu Kiliński, Ireneusz Rudnicki ps. „Emir”. Był on jednym z Powstańców Warszawskich, którzy zawiesili polską flagę na zdobytym budynku „PAST-y”.

Dwa dni później czyli 23- tego dziewięćdziesiąte piąte urodziny obchodziła jego małżonka Danuta Rudnicka ps. „Wrzos”.

Pani Danuta i Pan Ireneusz poznali się po wojnie na jednym ze spotkań Fundacji Veritas, organizacji katolickiej, która w pierwszych latach powojennych otaczała opieką polską młodzież na emigracji. Od wspólnie spędzonego noworocznego balu stali się nierozłączni.

Pobrali się 26 marca 1951 r., a więc za miesiąc będą obchodzić 71 rocznicę ślubu. Ich historia pokazuje, jak bardzo potrzebujemy obecności drugiego człowieka i jak miłość potrafi przezwyciężyć trudności i materialne niedogodności.

– Przede wszystkim ważna jest wyrozumiałość, podział obowiązków, wspólne zainteresowania. Nigdy nie kłóciliśmy się o to, co kto ma robić – wyjaśnia pani Danuta.

Z mężem wiele podróżowali, zawarli wiele przyjaźni. Kilka lat temu pan Ireneusz przeszedł poważną operację serca. – Mamy przyjemne życie i dziękujemy Bogu, że dożyliśmy sędziwego wieku – mówią.

 

Bohaterowie mieszkają w USA i bardzo tęsknią za Polską!

 

źródło: dobrewiadomosci .net. pl