w

5 sygnałów, które pokazują, że jesteś gotowa na dojrzałą miłość

Ludzkie relacje, zwłaszcza te miłosne, bywają mocno skomplikowane. Wielkie uczucie potrafi zakończyć się tak samo szybko jak się zaczęło, a z pozoru mało znacząca znajomość okazać się czymś niezwykle wyjątkowym.

Dlaczego obiecujące związki z biegiem czasu stają się burzliwe lub po prostu się rozpadają? Odpowiedź może nie ukrywać się w braku odpowiedniego uczucia, lecz…w braku dojrzałości. Bardzo często to właśnie ona decyduje o powodzeniu miłości.

fot.Unsplash.com/TylerNix

Jak rozpoznać, że jesteś gotowa na dojrzałą miłość?

Pogodziłaś się z przeszłością

Jakakolwiek by ona była, uznajesz przeszłość za istotną, lecz nie najważniejszą część swojego życia. Po wyciągnięciu z niej możliwych lekcji postanawiasz skupić się na teraźniejszości i tym, co może jeszcze przynieść los. Nie rozpamiętujesz więc krzywd z przeszłości i nie zastanawiasz się „co by było gdyby”.

Panujesz nad swoimi emocjami

Etap, kiedy na trudne wspomnienia reagowałaś płaczem, złością lub poczuciem bezsilności, masz już dawno za sobą. Nie czujesz się również źle widząc szczęśliwe i roześmiane pary. Jest ci dobrze z samą sobą i potrafisz panować na swoimi emocjami.

Bierzesz odpowiedzialność za swoje życie

Nie zrzucasz wszelkich nieszczęść i niepowodzeń na karb innych ludzi lub okoliczności zewnętrznych. Potrafisz zauważyć, że masz realny wpływ na swoje życie. Nawet jeśli los cię nie oszczędzał, nie użalasz się nad sobą, lecz zastanawiasz co możesz zrobić znajdując się właśnie w takiej sytuacji.

Wiesz czego chcesz

Twoje doświadczenie życiowe sprawiło, że nareszcie wiesz, co sprawia ci radość, a co ewidentnie ci nie służy. Dzięki temu nie wchodzisz już w związki, które nie mają szansy na przetrwanie. Szanujesz swój czas i chcesz żyć w zgodzie ze sobą.

Potrafisz zaufać

Myśląc o perspektywie nowej miłości odczuwasz podekscytowanie i przyjazne emocje. Chcesz bliskości i masz świadomość, że jesteś na nią gotowa. Nie męczy cię bowiem obawa, że nie będziesz potrafiła komuś zaufać. Uporałaś się ze swoją przeszłością i jesteś otwarta na nowe znajomości. Potrafisz otoczyć drugą osobę miłością, która będzie wolna od twoich uprzedzeń.