w

5 rzeczy, które warto mówić do ukochanej osoby każdego dnia

Ktoś powie, że ważniejsze są czyny niż słowa. I pewnie tak jest, ale nie można zapominać o tym, że to co wypowiadamy do drugiej osoby ma ogromną moc.

Szczególnie jeśli jest powtarzane każdego dnia. Zamiast skupiać się na negatywach („Ale jesteś bałaganiarzem!”), skup się na pozytywach. A tych jest cała masa. Afirmuj rzeczywistość wokół siebie i tym samym poprawiaj swoje relacje z bliskimi.

Oto 5 rzeczy, które warto mówić do ukochanej osoby każdego dnia. Zapewniamy – to działa!

Ukochani
Fot. Pexels.com

1. Dziękuję

„Dziękuję za to, że jesteś” – piękne i duże wyznania zawsze mają moc. Choć można powiedzieć, że są bardzo ogólne, a nawet abstrakcyjne, to nikt nie odbierze im prawdziwości. Nie zapominaj jednak o „drobnych” podziękowaniach.

„Dziękuję, że napisałeś mi dzisiaj takiego miłego SMS-a”, „Dziękuję, że zrobiłaś mi takie pyszne kanapki do pracy”, „Dziękuję, że załatwiłaś tę sprawę z administracją” – wdzięczność za wykonywanie codziennych obowiązków?

Tak! To buduje codzienność. Nie szczędźcie sobie tych słów.

2. Przepraszam

„Przepraszam, że tak długo musiałeś czekać, aż odpiszę Ci na SMS-a”, „Przepraszam, że nie wstawiłem dzisiaj prania”, „Przepraszam, że powiedziałam coś, co mogło Cię zranić” – tutaj działa to podobnie. Przyznanie się do błędu, także błahego, buduje szczerość w relacji. A to doskonała droga do umocnienia związku.

3. Proszę

Zauważyłeś, że w języku angielskim słowo „please” dodawane jest niemal w każdym zdaniu. „Can I get a sandwich, please?”. Gdybyśmy dodawali słowo „proszę” do codziennych komunikatów to żyłoby się lepiej, nie tylko w związku. „Wstawisz wodę na herbatę, proszę?”. Proste słowo, a ma ogromną moc. Nie zapominaj o tym!

 

4. Kocham cię

Wyznawajcie sobie codziennie miłość! Ktoś może powiedzieć, że wypowiadane codziennie „kocham cię” straci na mocy. Ależ nic bardziej mylnego. Codzienne zapewnianie się o istniejącym uczuciu dodaje pewności siebie i daje poczucie bezpieczeństwa. Nie warto się tego pozbawiać!

5. Uwielbiam cię

Możesz powiedzieć „Uwielbiam cię” tak po prostu, ogólnie. Możesz też coś dodać – „Uwielbiam cię za twój śmiech”. To kolejna rzecz, która buduje pewność siebie i umacnia związek. Po prostu poprawia jakość codziennego życia. Tak niewiele trzeba, prawda?

Słowa mają moc. Zgadzasz się z tym?