w

3 rady życia w rodzinie, które pomogą Ci nie zwariować

Rodzina to specyficzna i jedyna w swoim rodzaju jednostka społeczna. To od niej wszystko się zaczyna i często to na niej wszystko się kończy. Przez lata rola rodziny i jej struktura ulegały zmianie, aby obecnie przechodzić swoisty renesans. Nikogo nie dziwi już samotna matka, samotny ojciec czy rodziny łączone (tak zwane patchworkowe).

Niezależnie od tego jak wygląda rodzina, której jesteś częścią, niekiedy masz po prostu wszystkiego dość i jedyne na co masz ochotę to wynieść się jak najdalej. Oto trzy praktyczne rady, które możesz wykorzystać w kontaktach rodzinnych.

Nie wchodź w nie swoje konflikty

Bywa tak, że między poszczególnymi członkami rodziny rozpoczyna się kłótnia. To naturalna kolej rzeczy, która wynika z wielu czynników oraz sytuacji. Najważniejsze jest jednak, aby nie uczestniczyć w konflikcie i jak najdalej się od niego odsunąć. To niesamowicie ważna kwestia, szczególnie w sytuacji, gdy któraś ze stron zachęca do przyjęcia jej zdania za najwłaściwszego. W takiej chwili warto wyjść z domu lub przejść do innego pokoju, aby uniknąć ewentualnej konfrontacji.

Oczywiście ten podpunkt należy traktować z dozą zrozumienia całości sytuacji. Jeśli jesteś rodzicem i między Twoimi dziećmi dochodzi do kłótni, warto pomóc im rozwiązać konflikt. Bardziej chodziło tu o prywatne sytuacje członków rodziny, które dzielą ją na konkretne „obozy”.

Zjedz z rodziną chociaż jeden wspólny posiłek bez korzystania z elektroniki

Chociaż w dzisiejszych czasach wspólne siadanie do stołu wydaje się archaiczne ma to ogromną wartość. Dzięki takim spotkaniom w ciągu dnia, każdy z członków rodziny ma okazję do podzielenia się swoimi przemyśleniami i sytuacjami jakie go spotkały. To scala rodzinę i daję szansę na utrzymywanie więzi naprawdę wysokiej jakości. Istotne jest tutaj nie korzystanie z telefonów czy oglądanie telewizora, które mogą zaburzyć odbiór i pozwolić na to, aby każdy zajął się jedynie sobą i swoim talerzem.

Miej czas tylko dla siebie

To czas, w którym nie musisz robić absolutnie nic. Wówczas każdy z członków rodziny wie, że odpoczywasz, bierzesz kąpiel lub ćwiczyć jogę. Naucz siebie i swoich bliskich, że każdy potrzebuje chwili sam na sam ze sobą, aby zachować jak najlepsze zdrowie, a przy okazji nie stracić energii do życia.