Menu
w

Babcia prawdę Ci powie. 5 najlepszych rad na udany związek od naszych babć

Nasze babcie powiedzą, że „kiedyś się naprawiało, a dzisiaj wyrzuca i kupuje nowe”. Rzeczywiście coś w tym jest i może dotyczyć nie tylko rzeczy materialnych, ale też… relacji międzyludzkich. Jakich dobrych rad na temat związku udzieliłaby Ci Twoja babcia? Sprawdź!

Porady związkowe od babci
Fot. Pexels.com
  1. Nie warto kłócić się o głupoty

Twój partner znowu zostawił brudne skarpetki na środku pokoju, a partnerka po raz kolejny zapomniała zamknąć za sobą drzwi od domu? Spokojnie. To nie są rzeczy, o które warto się kłócić. Oczywiście pewne nawyki warto zmieniać, ale na spokojnie i małymi krokami. A jeśli coś się nie uda – trudno! Warto to zaakceptować (no może poza zapominaniem zamykania drzwi, nikt nie chce zostać okradziony ;))

  1. Odpuść. Nie zawsze, ale czasem

Zawsze chcesz w partnerskiej sprzeczce dowieść swego? Czy jest sens walczyć o to, aby postawić na swoim? Czasami warto odpuścić. Oczywiście nie chodzi o to, aby nie rozmawiać, ale czasem wrzucenie na luz naprawdę może pomóc. Związek to nie walka. Związek to partnerstwo.

  1. Nie skacz wokół drugiej osoby

Związek to partnerstwo. Jednak bycie z kimś wcale nie oznacza, że musisz spędzać czasem tylko z ukochanym/ukochaną. Warto mieć swoją przestrzeń. W końcu każdy z nas jest indywidualną jednostką. Zdajesz sobie z tego sprawę, prawda?

  1. Miej zaufanie

Nie zakładaj, że Twój partner chce Cię oszukać i zdradzić. To najgorsze co możesz dla tego związku. Zaufaj. Tak będzie lepiej. Wiesz, że często spełnia się to o czym intensywnie myślisz? Załóż, że Twój partner jest wobec Ciebie uczciwy.

  1. Rozmawiaj, rozmawiaj i jeszcze raz rozmawiaj

Tak, nawet babcia przyzna Ci, że to czasem jest ciężkie. Ale bez rozmowy nie zbudujecie nic wartościowego. Tak to właśnie wygląda. Dlatego podejmuj rozmowy i nie wywołuj kłótni. Podejdź do tego spokojnie. Nie bój się poruszać trudnych tematów. Zamiatanie problemów pod dywan w końcu wybuchnie. Lepiej zawczasu o tym podyskutować.

Zobacz także: Zdrowy egoizm – dlaczego każdy z nas go potrzebuje?

Exit mobile version