w

Czy powrót do eks ma sens? Czy warto?

Ile znasz związków, które już kilkukrotnie się rozstawały, ale mimo wszystko ciągle do siebie wracają? Jest ich całe mnóstwo, prawda? A może sama właśnie znajdujesz się w podobnej sytuacji? Czy rozstania i powroty mają sens? Czy dla takich par istnieje szansa na zbudowanie trwałej i stabilnej relacji?

Podpowiadamy, czy powrót po rozstaniu, szczególnie wielokrotny, zda egzamin!

Powrót po rozstaniu – druga szansa

Czasami ludzie nie doceniają tego, co mają. Wówczas jedynie strata sprawia, że przeglądają na oczy. Dokładnie tak samo jest ze związkami. Tkwimy w nich i niby wszystko jest ok, ale jednak brakuje tej iskry, która była na początku.

Rozstajemy się i po jakimś czasie zaczynamy odczuwać wielką pustkę. Teraz już doskonale wiemy, że jedyną osobą, która może ją zapełnić jest nasz były partner. Okazuje się więc, że powroty mają sens, kiedy chcemy pracować nad naszym związkiem.

Często dopiero separacja daje świadomość wartości bycia razem. Po daniu sobie kolejnej szansy należy mocno się starać nie tylko, aby odbudować dawną relację, ale też, by rozpalić pożądanie i namiętność.

powrót po rozstaniu

Nigdy z poczucia samotności

Z przeprowadzonych na Uniwersytecie w Kansas badań wynika, że aż 40% par tworzy obecnie związek z byłym partnerem. Niestety większość z nich jest nieszczęśliwa. Partnerzy nie pracują nad poprawą swoich stosunków i powielają błędy sprzed rozstania.

Okazuje się, że po długich i nieskutecznych poszukiwaniach innego partnera, postanawiają do siebie wrócić, aby zabić poczucie pustki i samotności.

To zdecydowanie nie jest dobry wybór. On jedynie zabiera czas i szansę na znalezienie prawdziwej miłości.