8 ważnych pytań, które musisz zadać partnerowi zanim zdecydujesz się na ślub.

Zanim weźmiesz ślub powinieneś jak najlepiej poznać charakter oraz osobowość swojego partnera a te 8 pytań, które zadasz może okazać się bardzo pomocne.


1. Dlaczego się we mnie zakochałeś?
- najpopularniejsze pytanie, które pary zadają sobie podczas trwania związku, a zwłaszcza w czasie kiedy ten staje się coraz bardziej poważny. Jeśli odpowiedz partnera będzie skupiona wyłącznie na materialnych aspektach związku to lepiej wstrzymać się z decyzją o małżeństwie.

2. Czy umiesz pójść na kompromis?
- Bez kompromisów nawet przyjaźń jest niemożliwa. Kompromis jest kluczem do szczęśliwego małżeństwa.

3. Czy jesteś blisko ze swoją rodziną?
- Jeśli ktoś nie umie utrzymać dobrych i bliskich relacji z członkami rodziny to jakie relacje będzie miał w swoim małżeństwie? Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś jest zbyt związany z resztą rodziny i cały czas żyje problemami innych, może łatwo zaniedbać relację z osobą, która powinna być mu najbliższa.

4. Dlaczego akurat ze mną chcesz spędzić resztę życia?
- To pytanie pomoże odczytać oczekiwania twojego partnera względem ciebie i waszego wspólnego życia. Jeżeli okaże się, że wasze oczekiwania odbiegają od siebie macie jeszcze czas wypracować wspólne cele, które sprawią, że obydwoje będziecie szczęśliwi.

5. Czy poradzisz sobie jako rodzic?
- To jakim będziesz rodzicem głównie zależy od tego, jakimi rodzicami byli twoi rodzice. Jeżeli miałeś dobre wzorce to na pewno przydadzą się w nowej rodzinie, którą zamierzasz założyć.

6. Czy będziesz dalej tak zaangażowany w związek, jak przed ślubem?
- Odpowiedź na to pytanie da jasny obraz tego, że chcesz, aby wasz związek dalej był bliski i pełen zaangażowania nawet wiele lat po ślubie.

7. Czy będziesz rozwijał dalej swoje pasje po ślubie?
- Jeżeli wiesz, że twój partner dalej będzie rozwijał swoje pasje, które niekoniecznie pokrywają się z twoimi to możesz być pewny, że twoje zainteresowania spotkają się z uznaniem ze strony twojego partnera i obydwoje macie szanse na rozwój bez ograniczania siebie nawzajem.

8. Czy jeśli umrę to, czy będziesz pielęgnował pamięć po mnie?
- Jeśli odpowiedź brzmi „Oczywiście, że będę, kocham cię” to możesz być pewny, że wybrałeś właściwą osobę. Z drugiej jednak strony musicie wiedzieć, że nawet po śmierci, życie toczy się dalej i może zdarzyć się, że zakochamy się drugi raz i wtedy nie należy tkwić w przeszłości i trzeba pójść dalej pielęgnując w sercu to, co było między wami.


Ciężko jest żyć, kiedy wzięło się ślub z niewłaściwą osobą dlatego przeanalizuj te wszystkie pytania, bo one na pewno pomogą podjąć Ci właściwą decyzję.
zgłoś

Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za materiały dodawane przez użytkowników, którzy podczas rejestracji zaakceptowali regulamin serwisu. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies, wiecej informacji znajdziesz Tu
Momencik, trwa przetwarzanie danych ... Momencik, trwa przetwarzanie danych